Zdrowie: Jak schudnąć?

Autor publikacji: Emilia Śmiałek

W dzisiejszym świecie najlepiej mają osoby szczupłe i zadbane. Otyłe i z nadwagą są już na starcie gorzej traktowane, co wynika niestety ze stereotypowego myślenia większości osób. Co więc mają one zrobić, aby dołączyć do grona szczęśliwców podbijających wielki świat? Najpierw konieczna jest wizyta u lekarza, który stwierdzi, czy nasza tusza nie jest spowodowana problemami zdrowotnymi. Jeśli okaże się, że nie ma przeciwwskazań, należy zacząć dbać o siebie. Na początku konieczna będzie zmiana diety - unikanie potraw przetworzonych i ciężkostrawnych, ale spożywanie warzyw i owoców w dowolnych ilościach.

Kolejną sprawą jest ruch. Dobrze jest zapisać się na zajęcia sportowe z wykwalifikowanym trenerem, który dobierze ćwiczenia dopasowane do naszych możliwości i tuszy. Trzeba jednak pamiętać, że należy je wykonywać systematycznie – tylko wtedy przyniosą zakładane efekty. Nie wolno się poddawać, ponieważ nie od razu możemy zobaczyć rezultaty, gdyż walka o dobrą formę fizyczną bywa czasochłonna.

Przystąp do naszego zespołu ludzi kochających słowa.

Informacje

Krótko o nas

Jesteśmy zespołem. Nasz zespół liczy kilkanaście osób, publikujemy na ramach naszego serwisu teksty, nasze publikacje są autorskie. Dodajemy to co akurat nam przyszło na myśl. Dlatego, że jest nas kilkunastu to serwis jest wielotematyczny, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Napisz do nas, jeżeli chcesz dołączyć do naszego grona.

Wysylanie...