Rodzina: Gdzie powinien spać noworodek?

Autor publikacji: Martyna Wojcieszak

Kiedy urodzi się dziecko, rodzice często stają przed dylematem, gdzie maleństwo będzie spać. Jedne matki uporczywie trzymają się rad swoich matek, że noworodek powinien spać z mamą w jednym łóżku, ponieważ łatwiej jej będzie w ten sposób go nakarmić czy przewinąć, bez marnowania niepotrzebne czasu na odkładanie dziecka do innego łóżeczka. Inne matki natomiast skrupulatnie przestrzegają zasady, że maleństwo śpi samo w swoim łóżeczku. Które rozwiązanie jest lepsze?

Wszystko zależy od rodziców maluszka i stosunków między nimi. Nie każdemu ojcu odpowiada bowiem spanie na kanapie lub materacu, w zależności od możliwości mieszkaniowych. Rodzice, którzy decydują się jednak na łóżeczko dla dziecka, mają kolejny dylemat – jakie wybrać. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu i tylko od rodziców zależy, który wybiorą – czy będzie to zwykłe łóżeczko ze szczebelkami, czy turystyczne. W obu przypadkach maleństwu będzie dobrze, jeśli tylko rodzice zadbają o dopasowany materac i pościel, które zapewnią maluszkowi komfortowy sen.

Przystąp do naszego zespołu ludzi kochających słowa.

Informacje

Krótko o nas

Jesteśmy zespołem. Nasz zespół liczy kilkanaście osób, publikujemy na ramach naszego serwisu teksty, nasze publikacje są autorskie. Dodajemy to co akurat nam przyszło na myśl. Dlatego, że jest nas kilkunastu to serwis jest wielotematyczny, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Napisz do nas, jeżeli chcesz dołączyć do naszego grona.

Wysylanie...