Praca: Jaki strój do pracy?

Autor publikacji: Krystian Bartoszewski

Zaczynając pracę, często zastanawiamy się, jak się ubrać, aby nie zrazić do siebie na starcie ani przełożonych, ani ewentualnych klientów. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy, na jakim stanowisku będziemy pracować. Są miejsca, gdzie obowiązuje strój formalny, np. banki czy korporacje, i wszelkie odstępstwo od niego jest zabronione. W tym przypadku powinniśmy zakładać dobrze skrojone garnitury bądź garsonki i dopasowane do nich buty, a kobiety obowiązkowo rajstopy.

Jeśli zaczynamy pracę np. w przedszkolu, nie założymy oczywiście krótkiej spódniczki, ponieważ nie tylko byłoby to źle widziane, ale też dla nas niekomfortowe. Pracując z dziećmi bowiem trzeba mieć strój wygodny i niekrepujący ruchów, ponieważ często będziemy się schylać czy siadać na dywanie, w czym tylko kusa sukienka by nam przeszkadzała. Najlepsze w tym przypadku będą spodnie czy legginsy i koszulka. Pamiętajmy więc – wybierając strój do pracy, kierujmy się swoim wyczuciem i powszechnie obowiązującym przekonaniem o ubiorze w danym zawodzie.

Przystąp do naszego zespołu ludzi kochających słowa.

Informacje

Krótko o nas

Jesteśmy zespołem. Nasz zespół liczy kilkanaście osób, publikujemy na ramach naszego serwisu teksty, nasze publikacje są autorskie. Dodajemy to co akurat nam przyszło na myśl. Dlatego, że jest nas kilkunastu to serwis jest wielotematyczny, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Napisz do nas, jeżeli chcesz dołączyć do naszego grona.

Wysylanie...